Pewnego dnia znowu patrzysz w lustro i odkrywasz, że twój brzuch, biodra i uda pokryte są nadmiarem tłuszczyku, a ty ważysz kilka kilogramów za dużo? Znowu myślisz o cudownej diecie cud, która pozwoli ci szybko schudnąć, żeby równie szybko dostać efektu jojo? A może skusisz się na zdrowe odżywianie? Jak powinna wyglądać mądra i skuteczna dieta?

Przede wszystkim powinniśmy wyeliminować z naszego codziennego jadłospisu wszystkie niezdrowe bomby kaloryczne. Należą do nich takie produkty, jak ciasteczka, pączki, czekoladki, batoniki, chipsy, paluszki i inne słone przekąski. Naszą lodówkę powinniśmy zapełnić samymi zdrowymi, odżywczymi produktami. Niech będą to różnego rodzaju kasze, płatki pełnoziarniste, owoce i warzywa. Kilka razy w tygodniu możemy sięgnąć po porcję ryby czy chudego mięsa, takiego jak pierś z kurczaka czy sznycel z indyka. Unikamy jak ognia tłuszczy zwierzęcych i czerwonego mięsa. Warto zjadać na zimno łyżkę oleju roślinnego z pierwszego tłoczenia. Może to być olej lniany. Chleb zamieńmy na razowy lub pełnoziarnisty.

Pokochajmy wodę i warzywa. Nasze zdrowe i sylwetka z pewnością się nam odwdzięczą. Zdrowe odżywianie może być przyjemnością, a dieta nie będzie katorgą, jeśli odpowiednio się do tego przygotujemy.

Więcej – http://www.dock.pl/zdrowie/otylosc-epidemia-xxi-wieku/

stek


Categories: Zdrowie

About the Author

Continue Reading...

Pewnego dnia znowu patrzysz w lustro i odkrywasz, że twój brzuch, biodra i uda pokryte są nadmiarem tłuszczyku, a ty ważysz kilka kilogramów za...

Read Post