Kiedy nadchodzi czas na aranżację wnętrza w nowy sposób, na zaaranżowanie pomieszczenia po raz pierwszy albo po prostu na to, by nieco zmienić już istniejącą aranżację, każdy pragnie dokonać tego przede wszystkim niewielkim kosztem, ale tak, aby efekt był wręcz zniewalający. Czy nie są to zbyt wygórowane oczekiwania? Na szczęście okazuje się, że nie, a oprócz tego, że rzeczywiście można szybko i bez wielkich kosztów odmienić pokój, to istnieją nawet rozwiązania, które jak najbardziej można określić jako uniwersalne.

Takim rozwiązaniem są fototapety.

Fototapety to opcja bardzo popularna przede wszystkim dlatego, iż istnieje możliwość dostosowania tej dekoracji nie tylko w przypadku różnych typów aranżacji, ale również dlatego, iż można skorzystać z gotowych wzorów bądź zdecydować się na stworzenie fototapety z własnego wzoru – własnoręcznie zrobionego zdjęcia bądź swojej podobizny. Taki pomysł często wykorzystywany jest w przypadku zdjęć narzeczonych, zdjęć ślubnych czy też po prostu jako prezent dla bliskiej osoby.

Fototapetę można dostosować wszędzie, jednak ważne jest, aby kierować się przy tym konkretnymi zasadami. W przypadku niewielkich pomieszczeń zaleca się fototapety z krajobrazami, które optycznie powiększają pomieszczenie. Nie zaleca się tymczasem wersji ciemnych, szczególnie geometrycznych wzorów, bowiem spowoduje to odwrotny efekt. W dużych pomieszczeniach mamy dowolność, ale jeśli nam na tym nie zależy lepiej nie powiększać ich jeszcze dodatkowo, optycznie, bowiem może to sprawić wrażenie pustego wnętrza.

Fototapeta w salonie


Categories: Wnętrza

About the Author

Continue Reading...

Reklama na auto (6)

Kiedy nadchodzi czas na aranżację wnętrza w nowy sposób, na zaaranżowanie pomieszczenia po raz pierwszy albo po prostu na to, by nieco zmienić już...

Read Post

Kiedy nadchodzi czas na aranżację wnętrza w nowy sposób, na zaaranżowanie pomieszczenia po raz pierwszy albo po prostu na to, by nieco zmienić już...

Read Post